Z Doliny Samary

O nas

Dlaczego właśnie azjata?

Duży, piękny, budzący podziw i szacunek. Odważny, inteligentny i niezależny. Oddany całym sercem i broniący swojego stada – rodziny. Taki właśnie jest azjata.

Pierwszym naszym CAO była Samara, puchaty, biały misiek o zniewalającym i mądrym spojrzeniu, który przyjechał do nas z hodowli King Jasmin. Samara wyrosła nam na piękną suczkę o klasycznej budowie. Wzbudza respekt, jest niezwykle odważna, cierpliwa i kochająca bezwarunkowo. Kiedy patrzymy jak pilnuje naszego podwórza, czujemy się bezpieczni.

Dopiero zaczynamy naszą przygodę z hodowlą, ale wiemy, że słusznie wybraliśmy rasę, odkryliśmy dzięki Samarze naszą pasję i miłość. To właśnie na JEJ cześć hodowla otrzymała taką nazwę.  Nasz dom to JEJ dolina, tak ważna dla nas, jak dla pradawnych mieszkańców środkowej Azji była dolina i Zakole Samary na rzece Wołdze – największy szlak łączący Azję Środkową z Europą.

Chcielibyśmy, by wszystkie pieski z naszej hodowli znalazły kochający dom, gdzie będą członkami rodziny jak u nas.

Stawiamy  na psa oddanego rodzinie, kochającego dzieci, zrównoważonego i stróżującego, odpornego na warunki atmosferyczne. Dlatego kojarzymy psy tak, by powrócić do pierwotnego wyglądu i charakteru azjaty, który dla nowych właścicieli będzie prawdziwym przyjacielem i obrońcą rodziny.

Jesteśmy pewni, że kto raz przyjmie azjatę pod swój dach, zakocha się w tej rasie tak jak my.

                                                                                                                                             Aleksandra i  Mariusz

                                                                                                                                                       Piotrowscy